Hayatınızı Oluşturacak 3 Soru

Hayatınızı Oluşturacak 3 Soru

Çoğu zaman, hayatımızı yaşama şeklimiz, hareketlerden geçmemizdir – işimizi yaparız, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırız, yapmamız gereken şeylerin üstesinden geliriz, yükümlülüklerimizi üstleniriz veya bu yükümlülüklerde gevşer ve nerede olursak olalım rahatlığı buluruz. yapabiliriz.

Sıklıkla unuttuğumuz şey, ne olursa olsun hayatımızı yarattığımızdır.

Ya daha kasıtlı bir yaklaşım benimseseydik ve hayatlarımızı bilerek yaratsaydık?

Ya hayatı boş bir sayfa olarak alıp gerçekten nasıl görünmesini istediğimize karar verirsek? Ya kalbimizin gerçekten istediğini seçmek, yaratmak, hayata geçirmek için güçlenmiş hissettiysek?

Bu yazıda, hayatınızı yaratmak istiyorsanız, ciddiye almanız gereken üç soru paylaşacağım.

Bunları tam bir taahhütle üstlenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Kendinizi onlara bırakın, sadece okuyup üzerinde düşünmeyin. Zaman ayırın, yürüyüşe çıkın, bir defter alın ve burada gerçekten bir şeyler yaratın. Yarattığın senin hayatın.

Soru 1: Ne Yaratmak İstiyorsunuz?
Hayatta istediğin bir şeye sahip olabilseydin, bu ne olurdu? Sadece sahip olunan şeyler değil (bunlar da) … ilişkiler, bir yaşam deneyimi, bir var olma biçimi, bir yaşam biçimi.

Kalbin gerçekten ne istiyor? Bunu neden umursuyorsun? Neden fark eder?

Örneğin, kalbimin istediği bazı şeyler şunlardır:

İnsanlara korkularıyla birlikte olmalarına ve anlamlı yaşamlarını yaratmalarına yardımcı olarak hizmet edin.
Derinden samimi ve besleyici ilişkiler (eş, çocuklar, aile, arkadaşlar, ekibim)
Canlı ve güçlü sağlık
Macera, merak, merak
Günlük okyanusa dalış yapılan sahilde bir ev
Bunları aktif olarak yaratıyorum (sahildeki ev çok uzak olsa da). Onları sadece aktif olarak yaratıyorum çünkü onları gerçekten yaratmak istediğime karar verdim – kalbimin aradığı şey onlar.

Hayatınızda yaratmak istediğiniz şeyi hissetmek için biraz zaman ayırın. Senin için ne önemli? Konfor alanınızdan çıkmak da dahil, bunları yaratmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır mısınız? Değilse, rahatlığın en çok istediğiniz şey olduğunu düşünebilirsiniz.

Listeyi doğru yapma konusunda endişelenmeyin. Sadece sana ne geliyorsa onu koy. Herhangi bir yaratım gibi listeyi her zaman geliştirebilirsiniz. Ama bir yere yaz. Bunun hakkında başkalarıyla konuşun. Yürüyüşe çıkın ve biraz daha düşünün.

Soru 2: Yapılması Gereken İşlemler Nelerdir?
Yaratmak istediğiniz hayatın düzgün bir taslağını hazırladıktan sonra kendinize sorun: Bu hayatı yaratmak için hangi eylemler gerekliydi?

Bir liste yap. Doğru anlama konusunda endişelenme. Kesinlikle gerekli olan şeyleri koyun.

Örnekler:

Canlı ve güçlü sağlık: Gecede 7,5 saat uyku; %90 bütün gıdaları yiyin; günlük egzersiz ve meditasyon.
Sahilde Ev: Sahile yakın küçük bir arsa satın almak için tasarruf edin. Tasarruf edebilmek için geliri artırın. [Gelirimi artırmak için yapmam gerekenler için eylemleri ekleyin.]
Bazıları için onları hemen şimdi yaşayabilirim: Hayatımı her an merak, merak ve macera ile yaşayabilirim. Diğerleri için, yakın ve besleyici ilişkilerim gibi, sevdiklerimi beslemek ve beslemek için her gün zaman ayırmam gerekiyor.

Hayatınızda yaratmak istediğiniz her şey için hangi eylemleri yapmanız gerekir? Bir liste yap. Her öğeden bir eylem yapın ve onlara taahhütte bulunun.

İstediğiniz hayatı yaratmak için bu eylemleri yapmaya istekli misiniz? Değilse, bunları gerçekten ne kadar istediğinizi yeniden düşünün. Senin için ne kadar önemliler? Daha fazla istediğiniz, listede olmayan, rahatlık veya dinlenme gibi başka bir şey var mı?

Soru 3: Direniş Bu Eylemlerle Karşılaştığında Ne Yapmaya Başlarsınız?
Her gün harekete geçmeye başlayın. Her gün önünüze gerekli eylemlerin (ve oluşturulmasına yardımcı olan şeylerin) kısa bir listesini koyun.

Her günün ve her haftanın sonunda bir inceleme yapın: Nasıl gidiyor? Yola ne çıkıyor? Ayarlamak için neye ihtiyacınız var?

Daha da önemlisi: Eylemler dirençle karşılaştığında eğiliminiz nedir?

Dikkatinizi dağıtmaya, rahatlamaya, meşgul çalışmaya, kendinizi hırpalamaya meyilli misiniz? Fazla çalışma, bağımlılık, mükemmeliyetçilik, saklanma?

Burası işlerin gerçek olduğu yer. Bu ana kadar, şeyler sadece soyutlamalardı. Dirençle karşılaştığımızda kalıplarımız ortaya çıkıyor. Bu kalıplar ve onlara yol açan korkular, tam olarak istediğimiz hayatı henüz yaratmamamızın nedenidir. Kendimizi rutine ve zorunluluğa bırakmamızın nedeni budur. Korkularla yüzleşmek bizim yolumuz değil.

İş burada başlıyor: korkulara dönün ve onlarla birlikte olun. Onları sev. Yaratmak istediğin hayatı korkuların ortaya çıktığı anda yaşa: benim için bu merak, merak, macera duygusuyla korkularla birlikte olmak demek. Samimiyet, beslenme, hizmet. Canlılık ve güç. Okyanusa dalmış gibi korkulara dalmak – zevkle ve sevgiyle.

Korkular ortaya çıktığında nasıl yaşamak istersiniz?

İstediğiniz hayatı yaratmak, onu yarattığınız gibi yaşamak demektir.

Bu andan itibaren ne yaratacaksınız?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Zeen Social Icons